+90 212 210 10 01
Mobilbil Endüstri Teknolojileri

Sıkça Sorulan Sorular

Mobilbil Donanım ve Çözümler hakkında kısa Soru Cevap alanıdır. 

 
AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz sales@mobilbil.com adresine mail atmanız yeterlidir.
 
ADAS Nedir?
 

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems & Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemi), sürücülere sürüş ve park etme işlevlerinde yardımcı olan elektronik teknoloji gruplarıdır. Güvenli bir insan-makine arayüzü aracılığıyla araç ve yol güvenliğini artırır. Çözümümüzde kullandığımız ADAS kabiliyetleri (Sürücü dikkatsizliği, Şerit takibi, Hız tabela okuma, Yaya kontrolü, Ani çarpışma önleme asistanı.)

 
DSM Nedir?
 

DSM (Driver Status Monitor & Sürücü Durum Monitörü) , sürücünün sürüş davranışı ve fizyolojik durumu, görsel izleme, hedef algılama, hareket tanıma ve diğer teknolojiler aracılığıyla tespit eder. DSM kamerası kabiliyetleri (Yorulma Tespiti, Dikkat Dağıtma Tespiti,  Sigara Algılama, Telefon Kullanımı Tespiti, Emniyet Kemeri Algılama, Maske Algılama, Sürücü Anormallikleri Tespiti, Kamera sabotaj Algılama tespitini analiz eden teknolojidir. 

 
BSD Nedir?
 

BSD (Blind Spot Detection & Kör Nokta Algılama) Kör nokta izleme veya kör nokta izleme, sürücü tarafında ve arkasında bulunan diğer araçları algılayan araç tabanlı bir sensör cihazıdır. Uyarılar görsel, sesli, titreşimli veya dokunsal olabilir. Kör nokta monitörleri, aracın yanlarını ve arkasını izlemekten daha fazlasını yapabilir. BSD kamerası kabiliyetleri (Yaya Algılama, Hassas Yol Kullanıcısı (VRU) Tespiti, Lens Lekesi Tıkanıklık Algılama tespitlerine yardımcı olan teknolojidir.

 
ATakip Nedir?
 

ATakip Şehirlerde Taksilerin daha verimli çalışması için geliştirilmiş benzersiz Mobilbil çözümüdür. Çözüme ait detayları Buradan inceleyebilirsiniz.