+90 212 210 10 01
Mobilbil Endüstri Teknolojileri

Okul Servis Çözümü

Serviste unutulan çocuklar yaşanan acı sonuçlar nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı özel bir genelge ile okul servislerine yepyeni düzenlemeler getirdi. Özellikle unutulmazları önlemek için koltuklarda oturan her bir çocuk veya öğrencinin ağırlığına vücut ısısına hareketine duyarlı sensörlerden en az birinin bulunması zorunluluğu getirdi.Akıllı şehirler için özel çözümler üreten Mobilbil Endüstri Teknolojileri mobil ve akıllı şehir uygulamalarına yepyeni bir hizmet ekledi.

Mobilbil Multizone hareket sensörü;

Koltukları sökmeden, Kablolar döşenmeden, Aracınıza zarar vermeden ve garanti dışı kalma riski yaratmadan uygulanacak benzersiz çözüm hem de Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı genelgesine %100 uygun.

Evden okula, okuldan eve tüm yolculuk MultiZONE hareket sensörü kontrol altında. Sürücü konsoluna sürücünün görüşüne engellemeyecek şekilde konumlanan sistem aracın içindeki her koltuğun dolu mu boş mu olduğunu görüntüler. MultiZONE hareket sensörümüz aracın tavanına yerleştirilir. Aracınız akıllı sistem sayesinde dolu ve boş koltukları farklı şekillerde görür.

Unutmayın ağırlık sensörleri ile öğrencilerin koltuklardaki varlıklarını ölçümlemek, koltuk altına düşen, koltuk altında bayılan ya da uyuyan öğrencilerin varlığını raporlamaz. Ayrıca araç üreticileri araçlara taktırdıkları koltuklarda petrol türevi materyaller kullanmaktadır. Koltuklara yerleştirilecek elektronik aksamlar yangına davetiye çıkartabilir. Bu da servislerimizi daha riskli hale getirir.

Akıllı servis; aracın eve yaklaştığını sistemde kayıtlı veli’ye iletir Veli detaylı olarak servisinin konumunu ve barış saatini bilir. Sıcak ya da Yağışlı havalarda öğrenci yada Veli servis beklemez. İsterseniz sisteme ekleyeceğiniz kart okuma sistemi ile öğrencinin biniş ve iniş saatleri kayıt altına alınır.

Yolculuk bitiminde sürücü aracı baştan başa geçerek sistemi kapatır.

Sürücü kontak kapattı ve araçtan çıktı… kontrol düğmesine bassa da basmasa da sistem çalışır. MultiZONE hareket sensörü koltuksuz alanlara da ışınlar gönderir ve o alanlarda çocuk olup olmadığını algılar. Arızaların iletilmesi önemlidir… her koltukta ayrı ayrı olan ağırlık sensörlerinin arızalarını takip etmek zordur.

MultiZONE hareket sensörü daima iletişim halindedir ve diagnostik bilgi üretir. Araç içi anlık takip edilir ve arıza oranı çok düşüktür. Kontrol butonunu kapatan sürücü araçta kimsenin kalmadığını elektronik olarak beyan eder.

Alarmı yaratır filo yöneticisine uyarı mesajı iletir Böylece sürücü Arar gereken aksiyonu almasını sağlar.

Akıllı sistem araç kontağından bağımsız çalışır.

MultiZONE hareket sensörü merkeze aracın ve aracın içindeki cihazların durumu ile alakalı sürekli bilgi gönderir. Filo içinde yayın vermeyen bir taşıt olduğunda taşıt içerisinde yaşanılan sıkıntı ile alakalı Merkezi bilgilendirir. Mobilbil MultiZONE hareket sensörü; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının özel Genelgesi kapsamındaki tüm talepleri karşılayan cihazlardır.

Öğrencinin araç içinde yaşayacağı tüm durumlar öngörülerek hazırlanan mucize 10 hareket sensörü uçtan uca oluşturulmuş mükemmel bir çözümdür